15 вересня - Міжнародний день демократії

15.09.2023 09:05

Мета цього дня — привернути увагу щодо того наскільки цінними для кожної особистості є свобода думки та дотримання прав людини. Невіддільною частиною свободи є рівноправність та прозорі вибори, на яких кожен може здійснити волевиявлення. Це свято присвячене боротьбі країн за свободу та рівноправ'я, головні Ідеали демократії.

В цьому році ми вперше на державному рівні відзначаємо цю дату. Розпорядженням КМУ від 18 липня 2023 р. № 637-р було визначене проведення на державному рівні "Тижня Громадянського суспільства" щороку в тиждень, що включає 15 вересня – Міжнародний день демократії, який відзначається за рішенням Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй

Демократія - одвічна цінність українського народу, яка зародилася ще за часів Ярослава Мудрого. Майдан – приклад боротьби за демократичне суспільство. Війна України із Росією – це протистояння демократії тоталітаризму і диктатурі.

Вистоїмо та переможемо!