Що робити родинам зниклих безвісти військових: алгоритм дій

28.08.2023 12:53

Яку інформацію рідним треба обов’язково мати?

При зарахуванні/перебуванні у ЗСУ/ТРО тощо, родина Захисника має обов’язково знати:

– прізвище, ім’я та по батькові;

– дату народження;

– мати копію паспорта;

– контактні дані місця постійної дислокації військової частини;

– контактні дані «Центру комплектування та соціальної допомоги», з якого був мобілізований Захисник;

– назву та номер військової частини чи підрозділу проходження служби;

– посаду та звання, військово-облікову спеціальність (якщо відомо);

– індивідуальний податковий номер, номер військового квитка чи тимчасового військового квитка;

Сім’ям щоб подати дані про зниклих безвісти родичів потрібно звернутись до Представника Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин в Донецькій  області.

Головне правило — за жодних обставин не розміщуйте в мережі Інтернет та в соціальних мережах фотографії зниклої безвісти особи у військовій формі, не зазначайте її звання, військову частину та будь-які інші дані, які зможуть ідентифікувати її як військовослужбовця України.

Не повідомляйте інформацію про зниклого військовослужбовця в мережі Інтернет та чат-ботах навіть якщо сайт чи соціальна мережа зазначають про себе як про українську пошукову платформу.

Розповсюджуючи інформацію будь-де, крім офіційних органів влади України, ви можете завдати непоправної шкоди Вашій близькій людині.

Корисні номера телефонів:

Органи Національної поліції України за місцем знаходження заявника: 102

Національне інформаційне бюро:

телефон «гарячої лінії»: 1648  або +380442878165,  https://nib.gov.ua

Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

телефон гарячої лінії: 0800339247 або +380958960421

Представник Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин в Донецькій області: +380972503791.

Крім того, Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими розроблено дорожню карту Дій у випадку зникнення.