Динаміка фінансових показників та заходи для розвитку: огляд бюджету громади

09.08.2023 15:30

На сьогодні процес прогнозування показників бюджету здійснюється в режимі реального часу та має непередбачуваний характер. План з доходів на поточний рік складає 1 010,8 млн грн. На 2023 рік передбачено доходи загального фонду в розмірі 771,5 млн грн.

Протягом семи місяців поточного року до бюджету громади надійшло 688,1 млн грн, що на 43,8 млн грн або 6,8% перевищує планові показники. Зокрема, відбулося збільшення власних надходжень загального фонду на 41,2 млн грн або 8,9%.

Доходи загального фонду, не враховуючи трансфертів, склали 505,6 млн грн, що на 68,0 млн грн або 15,5% більше, ніж у 2022 році.

“Основним джерелом доходів загального фонду є податок з доходів фізичних осіб, який склав 413,3 млн грн, у порівнянні з минулим роком відбулось зростання на 35,6 млн грн або 9,6%. Середній рівень надходжень підтримано завдяки збільшенню внесків військовослужбовців”, - розповіла директорка департаменту фінансово-економічної політики та управління активами, Юлія Порецька.

Також Юлія Порецька зазначила, що надійшло 34,1 млн грн єдиного податку, що на 8,6% більше, ніж у відповідний період 2022 року.

“Це здійснено завдяки зростанню мінімальної заробітної плати, реалізації товарів у платників III групи та систематичній сплаті єдиного податку фізичними особами-підприємцями,” - додала Юлія Порецька.

Надходження за платою за землю склало 21,1 млн грн, що на 36,1% більше, ніж у той же період 2022 року. Це досягнуто завдяки застосуванню індексації оцінки землі та роботі зі сплати податку платниками.

Акцизний податок зріс у 2,4 раза і склав 12,8 млн грн завдяки збільшенню обсягу реалізації підакцизних товарів та погашенню податкового боргу.

У сумі 413,3 млн грн надійшло податку з доходів фізичних осіб, з них ПДФО з виплат військовослужбовців становить 80,1 млн грн або 19,4%, зростанням на 80,0%.

Найбільша питома вага в доходах бюджету припадає на ПАТ ШУ «Покровське», ПДФО військовослужбовців, бюджетну сферу та інші підприємства громади, у сумі 79,6%. Загальні видатки на 2023 рік становлять 1091,1 млн грн.

Виконання видатків загального фонду бюджету протягом сім місяців склало 543,3 млн грн, де найбільш питому вагу мають видатки з освіти (177,3 млн грн або 32,6%) та видатки у сфері житлово-комунального господарства (184,2 млн грн або 33,9%).

За економічною сутністю, заробітна плата працівників бюджетної сфери складає 49,1% або 87,5 млн грн від загальних витрат. Видатки на енергоносії та комунальні послуги становлять 26,0 млн грн або 4,8%.

Решта видатків, а саме 147,5 млн грн або 27,1%, спрямовані на забезпечення першочергових потреб бюджетних установ, програм соціального захисту, охорони здоров'я, освіти, культури, спорту, житлово-комунального господарства та дорожньої інфраструктури.

Отже, у 2023 році в порівнянні з 2022 роком спостерігається розширення спектра напрямків та заходів, спрямованих не лише на оборону і захист території, але й на підтримку життєдіяльності мешканців у різних сферах, включаючи житлово-комунальне господарство, дорожню інфраструктуру та соціальний захист.