• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

До Дня Української Державності у Покровську відбувся патріотично-просвітницький захід

eye

208

27.07.2022 14:19

RSS

img

Напередодні відзначення Дня Української Державності, свята, заснованого президентом України Володимиром Зеленським, у Покровську пройшла історична лекція, присвячена етапам державотворення та відомим державним діячам.

Зустріч, на якій були присутні перші керівники громади, старости, представники військкомату та структурних підрозділів міської ради, була підготовлена та проведена Світланою Гавриленко — громадською діячкою, головою комітету з питань духовності, культури, освіти, науки та просвітницької роботи Громадської Ради.

Лекція умовно була поділена на дві частини. Під час першої учасники заходу знайомились з поняттям «держава» та першими його ознаками.

«На превеликий жаль, для українського народу становлення національної державності відбувалося досить складно й упродовж тривалого часу. Однак, попри всі труднощі, Українська державність укріпилася і має свою давню історію», - зазначила Світлана Гавриленко.

Почалась вона ще з V тисячоліття до н.е. з поселення Аррата. Потім землі заселяли кіммерійці, скіфи, сармати, представники антського союзу. У IX століття утворилась Київська Русь, яка простяглась до берегів Франції. Згадували під час заходу про утворення християнсько-демократичної республіки Запорізька Січ та існування Гетьманщини.

Велику увагу під час лекції було приділено постаті, чиє ім'я глибоко шанується серед борців за державність України — Івану Мазепі. Гетьманом України його було обрано 25 червня 1687 року. «Розумний і освічений, він зробив стрімку кар'єру. Єдиний серед країн, хто знав усі європейські мови. При Мазепі розвивалось культурне будівництво — зведення храмів у стилі козацького бароко», - розповіла Світлана Гавриленко.

Пов'язане з ім'ям Мазепи й Пересопницьке Євангеліє, що нині входить до церемонії інавгурації Президентів України.

Як стверджують історики, певний час книга була в Івана Мазепи й у 1701 році він його подарував Переяславському кафедральному собору, який сам збудував. З 1991 року президенти України присягають на вірність народові й державі на Пересопницькому Євангелії.

 

Традицію публічної присяги очільниками держави на Святому Писанні намагався започаткувати ще гетьман Пилип Орлик, який вніс текст присяги до своєї Конституції 1710 року. І лише зі здобуттям незалежності Україною перший її Президент Леонід Кравчук, а за ним й інші обранці, поклавши руку на манускрипт, змогли проголосити: «Зобов’язуюсь усіма своїми справами боронити суверенітет і незалежність України, дбати про благо Вітчизни і добробут Українського народу…».

 

Своєю чергою, Покровський міський голова Руслан Требушкін та секретар міської ради Наталія Іваньо подякували Світлані Гавриленко за справжній екскурс в історію становлення та державотворення нашої країни.

«Дуже символічно, що державне свято, яке започатковано цього року президентом України Володимиром Зеленським, відзначається у День Хрещення Київської Русі. В цей день ми згадуємо часи, коли Київська Русь була визнана усіма європейськими державами того часу. Україна – це держава, яка має свою понад тисячолітню історію і ми пишаємось, що ми є українцями», - зазначила Наталія Іваньо.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

З нагоди Дня вчителя покровським педагогам вручили грамоти та грошові сертифікати

Напередодні Дня вчителя, яке в Україні відзначають у першу неділю жовтня, у Покровську відбувся урочистий захід. У святковій атмосфері вітали педагогів громади керівники громади та вихованці творчих колективів.

eye

24

Новини

30 вересня 2022 13:28

У Покровську вітання з професійним святом приймали бібліотекарі громади

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Сьогодні вітання зі святом від керівників громади приймали бібліотекарі — провідники у світ знань, казок, подорожей, фантастики, наукових відкриттів.

eye

39

Новини громад

30 вересня 2022 10:00

Сьогодні в Україні – День усиновлення

Це особливе свято і для дітей, які знайшли нову родину та для батьків, які взяли на себе відповідальність за долю маленької людини.

eye

54

Новини

30 вересня 2022 09:28

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію