Про надання житлових субсидій

25.11.2021 14:18

Управління  соціального захисту населення Покровської міської ради інформує, що 15 листопада 2021 року Уряд прийняв Постанову, якою вніс зміни до порядку та умов надання житлових субсидій.

Внесеними змінами надано право на отримання субсидії особам, зокрема, у випадках:

• якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат, яким менше 5 років;

• якщо відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);

• у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету;

• у разі купівлі квартири (будинку) протягом шести місяців після продажу іншої квартири (будинку), що були єдиним житловим приміщенням у власності особи, на підставі підтвердних документів і доходи від такого продажу не враховуватимуться до сукупного доходу сім’ї під час обчислення субсидії;

• при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено спадщину, за умови, що таке житло не здається в оренду;

• змінено загальну суму заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги за наявності якої житлова субсидія не призначається. До внесених змін ця сума становила 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.). Відтепер житлова субсидія не призначатиметься у разі наявної простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн.).

Громадяни, яким було відмовлено у призначенні житлової субсидії із зазначених причин мають право повторно звернутись за її отриманням. У разі звернення за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку такого опалювального сезону.