• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

1 грудня 2020р - Всесвітній День боротьби зі СНІДом

eye

822

01.12.2020 16:30

RSS

img

ВІЛ/СНІД на сьогодні є актуальною медико-соціальною проблемою в усьому світі.

Що ж це за лихо? Коли і звідки воно взялося?

СНІД, або Синдром набутого імунодефіциту — важке хронічне інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), який вражає імунну систему людини, знижуючи при цьому протидію організму різним захворюванням у випадку відсутності належного лікування.   Перші випадки СНІДу діагностували  з 1981 р.,а вже в  1983 р. були зареєстровані в Америці та у Франції . Як саме виникла ця хвороба?

 

Першу гіпотезою було те, що  ВІЛ – інфекція  початково потрапив у кров людини від шимпанзе.

Другою версією було те, що вірус утворився під впливом радіаційного фону в районах Африки, які багаті на поклади урану.

Третя версія - вірус з’явився  в стінах лабораторії під час наукових розробок.

І, нарешті, остання з відомих версій – ВІЛ був створений у результаті генно-інженерних маніпуляцій, у процесі розробки чергового типу зброї.  Ця версія не доведена, але й не спростована.

                                                ІНФОРМАЦІЯ про ВІЛ/СНІД

Міжнародна організація по боротьбі зі СНІДом була заснована ще в 1987р, яка сьогодні веде роботу в 45 країнах світу. Фонд надає допомогу по догляду і лікуванню 1 400 000 пацієнтам з ВІЛ-інфекцією.

ВІЛ ( вірус імунодефіциту людини) це хронічне вірусне захворювання, яке руйнує імунну систему, робить організм людини вразливим до інфекції та може стати вразливим до інфекції та може стати причиною розвитку СНІДу, якщо не буде проводитися лікування.

ВІЛ передається:

  • через анальний, вагінальний та оральний секс без використання презервативів;
  • через спільне використання матеріалів для ін’єкцій ( голки та шприц и) при вживанні наркотиків,  а також через  інструменти для пірсингу чи тату;
  • від матері, яка інфікована ВІЛ, до дитини під час вагітності, пологів або грудного вигодовування.

ВІЛ не передається:

  • при побутовому контакті: обіймах, рукостисканні, поцілунках;
  • під час користуванні предметами спільного вжитку: посудом, постільною білизною, рушниками;

Важливо пам’ятати, ВІЛ не є повністю виліковним. Існує лікування, завдяки якому людина може надовго залишатися активною та вести повноцінний спосіб життя. Лікування ВІЛ-інфекції в Україні безкоштовне.

Виявити, хворий ти чи ні, можливо:

  • швидким тестом ( методом безболісного забору крові з пальця – результат буде відомий вже через 10-15 хвилин). 
  • другий метод – імуноферментний, робиться в спеціально облаштованих   лабораторіях – результат буде через 3-5 днів. Якщо результат   виявився  негативним – ви здорові.

Якщо у вас був секс без презерватива, контакт з кров’ю іншої людини або Ви використовували чужі голки, шприці, леза, а до дати тестування пройшло менш 12 тижнів -  Вам  треба буде повторити тест через 3 місяці.

Тестування є добровільним і проводиться в багатьох закладах охорони здоров’я ( в ЦПМСД,  кабінеті  профілактики  ВІЛ/СНІДу,  наркологічному  диспансері ).

Лікування ВІЛ-інфекції в Україні є безкоштовним. Якщо у Вашій крові виявлено ВІЛ, Вам буде призначене лікування, яку допоможе зберегти Ваше здоров’я та життя. Це здатне зупинити розмноження вірусу та люди з ВІЛ зможуть жити повноцінним життям.

            За 9 місяців 2020р. на диспансерному обліку в кабінеті профілактики ВІЛ-інфекції/ СНІДу знаходяться 283 хворих ( всі 100% отримують антиретровірусне лікування). Обстежено за 9 місяців 3120 чоловік було обстежено різними методами ( з низ 2237 чоловік швидкими тестами) – виявлено 38 хворих. В порівнянні з 2019 роком на диспансерному обліку знаходилося 277 хворих ( було виявлено 34 хворих).

 

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Очільник Покровської МВА Сергій Добряк зустрівся з членами міського товариства людей з інвалідністю

Напередодні міжнародного дня людей з інвалідністю очільник Покровської військової адміністрації Сергій Добряк разом із керуючою справами виконкому Алевтиною Жук та начальницею УСЗН Іриною Бонзюх відвідали товариство людей з інвалідністю. 

eye

42

Новини громад

02 грудня 2022 13:49

Свято добра: у реабілітаційному центрі «Милосердя» відбувся тематичний захід

Напередодні Міжнародного дня людей з інвалідністю, який весь світ відзначає 3 грудня, за побажанням вихованців та їхніх батьків керівництво Центру організували цікавий тематичний захід.

eye

61

Новини громад

01 грудня 2022 19:54

Вирішення водного питання: у Покровській громаді готують до експлуатації насосну станцію у с.Перше Травня

1 грудня за участю очільника Покровської МВА Сергія Добряка, заступників міського голови та співробітників ДСНС відбулось засідання комісії з ТЕБ та НС, на розгляд якої було винесено 2 питання.

eye

140

Новини громад

01 грудня 2022 17:33

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію