• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

У Покровську створено робочу групу для комісійних моніторингових відвідувань закладів громадського харчування

eye

172

14.06.2024 12:30

Новини громад

img

З метою запобігання виникненню та розповсюдженню у мешканців та гостей громади гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, пов’язаних з діяльністю закладів швидкого харчування, начальник Покровської міської військової адміністрації розпорядженням №882 від 20.05.2024 затвердив створення робочої групи для комісійних моніторингових відвідувань закладів громадського харчування.

На початку 2024 року у Донецькій області погіршилась епідемічна ситуація щодо випадків виявлення гострих кишкових інфекцій,  поширення яких відбувається переважно харчовим шляхом через порушення гігієнічних правил при приготуванні та зберіганні їжі в домашніх умовах. Однак, дані епідеміологічного аналізу свідчать, що в теплий період року значно зростає ризик виникнення кишкових інфекцій та харчових отруєнь через вживання продуктів, що виготовляються закладами громадського харчування, які спеціалізуються на їжі швидкого приготування (фастфуду). 

Згідно з моніторингом, у липні-жовтні минулого року в агломерації населених пунктів Донецької області реєструвалися чисельні випадки сальмонельозу, гострих кишкових інфекцій, вірусного гепатиту А, ймовірно пов’язані з вживанням готових продуктів, придбаних в стаціонарних та мобільних (придорожніх) закладах торгівлі та ресторанного господарства (швидкого харчування).

З метою недопущення ускладнення епідемічної ситуації у весняно-осінній період поточного року, для запобігання виникненню та розповсюдженню у громаді вищезазначених захворювань буде працювати робоча група, що здійснюватиме комісійні моніторингові відвідування закладів громадського харчування. Группа буде перевіряти дотримання вимог, встановлених нормативно-правовими актами України, до розміщення, облаштування, утримання потужностей на всіх стадіях виробництва та обігу харчових продуктів, проведення періодичних медичних оглядів працівників, здійснення дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних заходів. 

Покровська міська військова адміністрація рекомендує керівникам (власникам) закладів громадського харчування проводити періодичний відомчий лабораторний контроль за якістю харчової продукції, що випускається та обов’язкову організацію бактеріологічного обстеження персоналу при прийомі на роботу, інших обстежень згідно з наказом МОЗ від 23.07.2002 №280 «Щодо організації проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб».

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

Постгероїчне лідерство в умовах криз та війни: Сергій Добряк взяв участь у тренінгу з ефективного менеджменту

Для посадових осіб місцевого самоврядування Донецької області в м.Києві відбувся триденний тренінг з управлінської взаємодії, ефективної побудови команди та її ефективності у досягненні цілей.

eye

91

Громада 1

23 липня 2024 10:30

Фонд ООН у галузі народонаселення надав допомогу жінкам та дівчатам у Покровську

Нещодавно Маджід Рафіхі, координатор з екстреного реагування Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, відвідав транзитний центр (шелтер) у м. Покровську

eye

42

Громада 1

23 липня 2024 09:30

Покровський Динасовий Завод святкує своє 90-річчя

Сьогодні Покровський Динасовий Завод відзначає свій 90-річний ювілей. З нагоди цього свята начальник Покровської МВА Сергій Добряк привітав працівників заводу та вручив грамоти й подяки за їхній вагомий внесок у розвиток підприємства.

eye

57

Громада 1

22 липня 2024 18:15

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію