• Пошук по сайту
  • Пошук по документах

Компенсація за пошкоджене житло: у Покровську продовжує працювати комісія з оцінки наслідків руйнувань

eye

173

13.06.2024 13:30

Новини громад

img

Унаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну багато домівок мешканців Покровської громади було зруйновано або пошкоджено. Зокрема, 225 багатоквартирних будинків зазнали пошкоджень. Два з них зруйновано настільки, що згідно з технічним звітом, визнані непридатними до експлуатації. Крім того, зазнали пошкоджень понад 1 100 приватних домогосподарств, 56 з яких не рекомендовані комісією до подальшого проживання. 
 
«Наряду з пошкодженими об'єктами приватних домогосподарств зазнала руйнувань і велика кількість комунального майна. На сьогодні це 63 будівлі, три з яких вже визнані непридатними для використання. Інші 60 можна буде повернути в експлуатацію за умов ремонту в мирний час», — розповів заступник начальника Покровської МВА Олексій Стебель. 

У 2023 році за допомогою коштів Покровської міської військової адміністрації було розпочато програму з обстеження приватних домогосподарств. Її мета — допомогти власникам пошкоджених домівок подати заявки на компенсацію від держави за зруйноване житло. 
 
«На сьогодні мешканці вже отримали понад 60 житлових сертифікатів. Більша частина з них належить власникам квартир у багатоповерхівках, також компенсацію від держави отримали й власники приватних домогосподарств», — зазначив начальник житлово-комунального відділу Данил Проскуренко. 

Програма з технічного обстеження зруйнованих будинків триває і в цьому році. На сьогодні вже оглянуто 11 домогосподарств, у планах — ще 39. Кошти на ці роботи виділені, і протягом двох місяців їх планується завершити та надати звіти мешканцям, чиї домівки було зруйновано внаслідок збройної агресії. 
 
Також власник пошкодженого майна може самостійно замовити експертизу та зробити її власним коштом. Для власників приватних домогосподарств, чиє житло було зруйновано і які мають у власності земельну ділянку, на якій це житло розташоване, було запущено програму компенсації на відновлення житла в рамках цієї земельної ділянки. 
 
Самостійно замовити обстеження можна, запросивши експерта, зазначеного у реєстрі атестованих осіб на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Навіть якщо житло було пошкоджено вдруге, мешканці мають право повторно подавати заяви на обстеження та компенсацію. Однак, критично важливо оновити свої дані в реєстрі речових прав, щоб у разі необхідності отримати відшкодування. 
 
«У будь-якому випадку зараз всім мешканцям громади бажано оновити свої дані в реєстрі речових прав. Це єдина важлива вимога законодавства для отримання будь-яких компенсацій», — додав Данил Проскуренко.

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

47,06%

23,53%

17,65%

11,76%

Триває до 31/12/2020

Останні новини з категорії:

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію