• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

ОСББ

Що таке ОСББ?

Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – це форма організації жителів багатоповерхівок. ОСББ є органом для прийняття колективних легітимних (мають юридичну силу) рішень. При цьому воно керує лише спільним майном співвласників домівки – горища, підвали, ліфти, сходи, комунікації, придомова територія тощо – не зазіхаючи на приватну власність.

Рішення ОСББ є обов’язковими для всіх жителів будинку. Поки немає ОСББ або житлово-будівельного кооперативу (ЖБК), долю спільної власності жителі багатоповерхового будинку вирішують консенсусом, тобто одноголосною згодою.

При цьому не слід забувати, що ОСББ – не альтернатива ЖЕКу, адже житлово-експлуатаційна контора має право лише надавати послуги і не може ухвалювати жодного рішення щодо власності.

Усі рішення в ОСББ приймаються колегіально за допомогою демократичних процедур і спеціальних органів, обраних всіма співвласниками багатоквартирного будинку. Якщо обрані правління ОСББ та контрольно-ревізійна комісія працюють погано, їх завжди можна переобрати.

5 кроків до створення та ефективної діяльності ОСББ

1.Знайдіть серед співвласників свого будинку охочих до змін та почніть всі разом займатися самоосвітою – ретельно вивчіть закон «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» та процедуру реєстрації ОСББ.

2.Почніть підготовку до створення ОСББ з поквартирного обходу жителів будинку за 14 днів до зборів. Вручення повідомлення має відбуватися під розпис про його отримання. Тим, кого не знайшли, відправляєте рекомендований лист з описом вмісту.

3.Продовжуйте підготовку до установчих зборів зустрічами і обговореннями з жителями будинку – для цього потрібно не менше чотирьох заходів, адже вам необхідно перетягнути на свій бік більшість сусідів.

4.Запорукою успіху є правильне проведення установчих зборів. До них потрібно готуватися заздалегідь – знайти місце проведення зборів, підготувати картки для голосування та формуляри реєстрації учасників зборів.

5.Ніколи не уникайте чергових та позачергових зборів ОСББ, щоб ефективно контролювати діяльність голови та членів правління, а також контрольно-ревізійної комісії.

Чому ОСББ - це вигідно?

ТОП-5 переваг створення ОСББ

Перевага перша. Ви зможете повноцінно керувати багатоквартирним будинком, який є вашою спільною колективною власністю – саме Ви будете вирішувати, як вигідніше розпорядитися власним майном.
 

Перевага друга. Ви зможете значно знизити житлово-комунальні платежі, підвищивши при цьому якість надання послуг, наприклад, з боку ЖЕКу.
 

Перевага третя. Якщо захочете, то зможете почати заробляти гроші на спільній власності – наприклад, здасте фасад будинку в оренду під рекламні площі, або підвал зробите складським приміщенням. І без створення ОСББ тут не обійтись.
 

Перевага четверта. Ви зможете ефективно провести енергетичну модернізацію свого будинку, щоби значно зменшити суми оплати за житлово-комунальні послуги. Це капіталовкладення дуже швидко окупиться за рахунок економії.
 

Перевага п’ята. У процесі створення та керування ОСББ ви навчитеся самоорганізації, основам конфліктології та демократичним процедурам прийняття колективних легітимних рішень. А це дозволить вам покращувати середовище вже на вищому рівні – в органах місцевого самоврядування.

Програма ЕНЕРГОДІМ

«ЕНЕРГОДІМ» — це програма часткового відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках.

 

Програма затверджена Наглядовою радою Фонду 16 серпня 2019 року (в редакції від 6 лютого 2020 року) та діє до 31 грудня 2023 року на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій.

Програма розроблена відповідно до Закону України «Про Фонд енергоефективності» №2095-VIII від 08 червня 2017 року та визначає умови та порядок надання державною установою «Фонд енергоефективності» Грантів Бенефіціарам для часткового відшкодування Прийнятних витрат, пов’язаних із здійсненням Заходів з енергоефективності.

 

Хто може брати участь у Програмі «Енергодім»?
Учасниками Програми (тобто бенефіціарами) можуть стати лише об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Адже саме ОСББ є тією юридичною особою, яка реалізовує права співвласників на володіння та користування спільним майном у будинку.

 

Участь у Програмі неможлива, якщо:
1. заявник не є ОСББ;
2. ОСББ перебуває в процесі ліквідації юридичної особи;
3. ОСББ зареєстроване на тимчасово окупованій території;
4. статут ОСББ не відповідає вимогам чинного законодавства, якщо такі невідповідності безпосередньо впливають на недійсність статуту або спричиняють обов’язок припинення діяльності ОСББ;
5. заявка та супроводжувальні документи не відповідають вимогам Програми й не були усунуті зауваження до них;
6. заявник надав недостовірну інформацію.

 

Яка саме користь від участі у даній програмі?
1. ОСББ отримають відшкодування витрат на енергомодернізацію свого будинку
2. відшкодування до 60-70% витрат на роботи, матеріали та обладнання залежно від Пакета заходів з енергоефективності
3. комплексна енергомодернізація допомагає знизити енергоспоживання до 50% (а в деяких випадках — і більше)
4. перелік необхідних для будинку заходів з енергоефективності визначається на основі енергоаудиту
5. якість виконання робіт забезпечується авторським та технічним наглядом
6. мережа регіональних консультантів – партнерів Фонду енергоефективності надає підтримку в процесі реалізації проектів з енергомодернізації багатоквартирних будинків

Які витрати відшкодовує грант?

Програма Фонду передбачає два Пакети заходів енергомодернізації багатоквартирних будинків:
1. Пакет «А» (Легкий) складається з відносно недорогих заходів енергоефективності з високим рівнем окупності інвестицій (перш за все модернізація інженерних систем будинку).
2. Пакет «Б» (Комплексний) включає в себе всі заходи Пакета «А» (якщо вони не були впроваджені раніше), а також теплоізоляцію будівельних конструкцій (стін, даху, горища, підвалу).

Грант — це часткове відшкодування вартості витрат на реалізацію заходів з енергоефективності.

 

Розмір гранту для перших 300 ОСББ, заявки яких надійшли та схвалені Фондом, становить:-

70% вартості фактично понесених прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проектів, тобто витрат на проведення попереднього енергоаудиту; розробку проектної документації та її експертизу (у тому числі обстеження об’єкту/будівлі); послуги з технічного та авторського нагляду; сертифікацію енергетичної ефективності після реалізації проекту; обстеження інженерних систем будівлі, на яких здійснено заходи з енергомодернізації;

 

60% вартості фактично понесених прийнятних витрат на будівельні роботи для Пакета заходів «А» та 70% — для Пакета заходів «Б».

 

Починаючи з 301-ї заявки:

установлюється обмеження на часткове відшкодування загальної суми прийнятних витрат на підготовку та реалізацію проектів: гранична сума відшкодування цих витрат становитиме 15% прийнятних витрат на будівельні роботи за Пакетом заходів «А» та 5% — за Пакетом заходів «Б».

 

розмір гранту на відшкодування фактично понесених прийнятних витрат на будівельні роботи становитиме 40% для Пакету заходів «А» та 50% — для Пакету заходів «Б».

 

Для отримання більш детальної інформації щодо  програми рекомендуємо Вам перейти за посиланнями:

 

Програма "ЕНЕРГОДІМ"

 

Документи Програми "ЕНЕРГОДІМ"