• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

ПАМ'ЯТНИК М.Д. ЛЕОНТОВИЧУ У М. ПОКРОВСЬК

pic
  • Контакти
  • Інформація
Адреса
Графік роботи

Запрошуємо прогулятися «Старим містом», вдихнути того повітря, відчути історію у витоків Покровська.

 

Однією з найстаріших будівель нашого міста є залізничний вокзал,  збудований ще в 1883 році з червоної цегли за бельгійським проектом. На сьогодні це головна пам'ятка міста. Спочатку це була двоповерхова будівля з симетричним фасадом, з розташованим посередині вестибюлем та головним входом. Сам вокзал було поділено на пасажирські та службові приміщення. Вокзал розташовувався на пустирі, а навколо поступово почало розбудовуватись пристанційне селище. Саме тут почали створюватися торгові зони та зони обслуговування. В 1985 році до вокзалу було прибудовано праве та ліве крила.?В 1902 році на базі паровозного депо свої двері відкрило залізничне училище Міністерства Народної освіти, яке готувало технічний персонал для роботи на залізниці, будівля якого збереглася по сьогоднішній день. Саме тут  з 1904-го по 1908-ий роки працював викладачем музики і співів великий композитор Микола Дмитрович Леонтович.

 

За свідченнями Гната Яструбецького (друга і першого дослідника творчості Леонтовича), дізнається Микола Дмитрович про вакансію вчителя музики із розмови з залізничником, повертаючись з Петербургу.

 

Тож, після низки щасливих подій в житті Миколи Дмитровича Леонтовича - одруження з Клавдією Феропонтієвною Жовткевич в 1902 році, народження першої доньки Галини в 1903-му році та успішного складання іспитів з відміткою "Дуже добре" за обсягом навчальної програми Петербурзької придворної хорової капели, Микола Дмитрович і опиняється в селищі Гришине з новими оптимістичними сподіваннями на краще матеріальне життя.

 

Будівля, в якій працював Микола Дмитрович Леонтович - це приклад проекту навчального закладу диференційованого типу «з одностороннім розташуванням класів уздовж рекреаційного коридору» і кабінетів в торцевих частинах будинку. Іншими словами, всі класи були орієнтовані на одну сторону, а кабінет завідувача, учительська і котельня – на іншу. Однією з  архітектурних прикрас та  найстаріших споруд кінця XIX – початку  XX століття, є «Будинок приїжджих». Зовні його будівля зазнала лише невеликих змін.

 

До 1917 року використовувалася у якості невеликого готелю з номерами. Тут були майстерні з ремонту взуття, дамських капелюхів та годинників. Збереглися до наших днів так звані «будинок священика» Прокопія Тимофійовича Драгожинського, «будинок аптекаря» Зеліка Іудовича Невлера, «будинок  Казарінова», гірничого інженера, управляючого Гродівського рудника, «будинок Ліпшиця», купця першої гільдії.

 

Будівлі, які дісталися нам від «Старого міста», можемо знайти на світлинах, дізнатися в музеї про видатні особистості  та цікаві місця, які переносять в пристанційне селище Гришине. Тут немає бруківки, освітлення, але є духовий оркестр, сінематограф "Колізей», перший в Україні робочий хор із числа залізничників, створений великим, насьогодні всесвітньо відомим  композитором Миколою Дмитровичем Леонтовичем.

Контакт-Центр

0 800-300-101 krs.v@dn.gov.ua icon

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

50,00%

16,67%

16,67%

16,67%

Триває до 31/12/2020