• Пошук по сайту
  • Пошук по документах
back

Стара версія сайту

Сприяння вирішенню соціально-трудових конфліктів і спорів – пріоритетна форма роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області

eye

116

RSS

img

Україна, як член Ради Європи ратифікувала Європейську соціальну хартію (переглянуту), визнавши право працівників і роботодавців на колективні дії у випадках розбіжності інтересів, з урахуванням зобов’язань, які можуть випливати з раніше укладених колективних договорів. Зокрема, Україна взяла на себе зобов’язання: сприяти проведенню спільних консультацій між працівниками та сприяти коли це необхідно й доцільно, створенню механізму переговорів на добровільній основі між роботодавцями або організаціями роботодавців та організаціями працівників з метою регулювання умов праці за допомогою колективних договорів; сприяти створенню та використанню належного механізму примирення та добровільного арбітражу для врегулювання трудових спорів.

Демократичні засади Конституції України, у системному зв’язку з положеннями ратифікованих Україною відповідних актів Міжнародної організації праці, Ради Європи, КЗпП України та інших законодавчих актів, сформували правову базу для унормування Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» (далі - Закон) порядку здійснення працівниками права на вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Працівники визнаються рівноправною стороною у відносинах з вирішення таких спорів з стороною роботодавців. Закон спрямовує сторони на: здійснення активної соціальної взаємодії, колективні переговори, консультації та узгодження інтересів; утворення примирних органів та участь у примирних процедурах; вироблення взаємоприйнятних рішень; досягнення соціального миру.

Встановлені Законом процедури реалізації працівниками права на вирішення трудових спорів, заборона ухилення жодної із сторін від участі в примирних процедурах, відповідальність за порушення законодавства у поєднанні із державним сприянням - наданням правової допомоги Національною службою посередництва і примирення виступають юридичними гарантіями здійснення і захисту трудових прав та соціально-економічних інтересів працівників у формі трудового спору.

Сьогодні відділення Національної служби посередництва і примирення в Донецькій області безкоштовно надає правову допомогу працівникам підприємств, установ і організацій, представникам профспілок і їх організаціям в розв’язанні конфліктних ситуацій, пов’язаних з виплатою заробітної плати, додержанням законодавства про працю, охорону праці, виконанням колективного договору та угоди.

Відділення НСПП в Донецькій області розташовано у м. Краматорськ за адресою:  84313, м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 53, офіс 202, 208.

Контактні тел. (0626)42-16-20, е-mail:donetsk@nspp.gov.ua, сайт: www.nsppdon.in.ua

Назад до розділу

Опитування

Яку інформацію Ви найчастіше шукаєте на Smart-порталі?

55,56%

11,11%

22,22%

11,11%

Триває до 25/09/2019

Останні новини з категорії:

Змагання з настільного тенісу серед людей похилого віку відбулося в Покровську

Особиста першість з настільного тенісу пройшла сьогодні серед людей похилого віку Покровська. Цей захід відбувся у спортивному залі ДЮСШ та був присвячений 75- річчю визволення України від фашистських загарбників.

eye

24

Новини

18 жовтня 2019 13:07

Проект, який реалізуються в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України за участі КНП «Покровська клінічна лікарня інтенсивного лікування» Покровської міської ради Донецької області

22 грудня 2014 року Україна та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) уклали Фінансову угоду щодо фінансування Надзвичайної кредитної програми для відновлення України обсягом 200 млн. євро.

eye

33

Новини

18 жовтня 2019 10:38

Благодійний концерт за участю українських артистів, який мав відбутися 18 жовтня о 18.30 переноситься!

Концерт відбудеться 30 жовтня о 18.30!

eye

41

Новини

17 жовтня 2019 16:53

ic

Як бути в курсі останніх новин?

Підпишіться на email розсилку, щоб отримувати найоперативнішу інформацію