Загальні правила поведінки працююцих під час руху на роботу та з роботи

13.06.2019 16:46

Прямуючи на роботу, працівникові необхідно виконувати правила дорожнього руху для пішоходів. В першу чергу необхідно пам’ятати, що проїзна частина  призначена   для руху транспорту та, що лише в виняткових випадках (відсутні тротуари, обочини, пішохідні доріжки ) пішоходам  дозволяється  йти  по краю проїзної частини в один ряд, причому поза населеними пунктами рухатись необхідно назустріч транспортному потоку - по лівій стороні дороги.

При необхідності  пересікти  проїзну  частину, найбільш  безпечним   місцем являються  підземні переходи, позначену розміткою "зебра"  або знаком "Пішохідний перехід".

При необхідності пересікти проїзну частину  в  непозначеному  для   переходу місці, - необхідно потурбуватися про свою безпеку.

В усіх випадках, необхідно зупинитися  на краю тротуару або узбіччя, подивитися  по сторонах та переконатись у відсутності транспортних засобів.

В місцях  де  рух  регулюється, необхідно керуватися сигналами   світлофора. Безрельсовий транспорт, який стоїть на дорозі, обходити тільки ззаду, залізничний тільки спереду.

Не з’являтися  раптово перед транспортом.

Остерігайтесь наступати на кришки люків і різних перекриттів, ям і каналів, для запобігання попадання в них.

БЕЗПЕКА КОРИСТУВАННЯ ГРОМАДСЬКИМ ТРАСПОРТОМ

• Підходьте для посадки до дверей транспортного засобу лише після повної його зупинки.
  • Не сідайте в громадський транспорт в останній момент при його відправленні - може притиснути дверима.
  • Бути уважним в зоні зупинки – це небезпечне місце.
  • При очікуванні громадського транспорту стійте тільки на посадкових майданчиках, а при їх відсутності – на тротуарі або узбіччі.
  • Міцно триматися за поручні, щоб при гальмуванні не отримати травму від удару.
  • Входити в будь-який вид транспорту і виходити з нього можна тільки тоді, коли він стоїть.