Покровська міська рада — ЗМІНИЛИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ АБО ПРІЗВИЩЕ – ЗАВІТАЙТЕ ДО ПОДАТКОВОЇ
Переважно хмарно

-1°C

Переважно хмарно

Вологість: 92%

Вітер: 11.27 km/h

ЗМІНИЛИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ АБО ПРІЗВИЩЕ – ЗАВІТАЙТЕ ДО ПОДАТКОВОЇ

Ні для кого не секрет, що стати на облік у контролюючих органах (зараз такими є органи ДФС) – конституційний обов’язок абсолютно кожного платника податків. Та непередбачуваність нашого світу, а особливо мінливість сучасних реалій, часто – густо призводять до необхідності змінити дані про платника податку, які первинно були надані ним контролюючому органу під час взяття на облік. Яким же чином правильно це зробити?

На протязі життя реєстраційні дані фізичної особи можуть змінюватись. Наприклад, зміна місця реєстрації сім’ї, або зміна прізвища у зв’язку з укладанням шлюбу, або зміна паспортного документа. Відповідно до п. 1-3 розділу ІХ Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 29.09.2017 № 822 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 за № 1306/31174, фізичні особи – платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів відомості про зміну даних, які вносяться до Облікової картки або Повідомлення (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і мають відмітку у паспорті), протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання Заяви за формою № 5ДР або Заяви за формою № 5ДРП відповідно.

Цетральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків. Для реєстрації в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків громадяни подають до контролюючих органів облікову картку фізичної особи або повідомлення.

До облікової картки фізичної особи – платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) вноситься така інформація:

-         прізвище, ім’я та по батькові;

-         дата народження;

-         місце народження (країна, область, район, населений пункт);

-         дані документа, що посвідчує особу.

Фізичні особи подають зазначені заяви особисто або через представника до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем проживання), а у разі зміни місця проживання – до контролюючого органу за новим місцем проживання. Фізичні особи, які тимчасово перебувають за межами населеного пункту проживання, подають зазначені заяви особисто або через представника до будь-якого контролюючого органу.

Для заповнення Заяви використовуються дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

    pfu    big logo2