Покровська міська рада — Особливості адміністративних стягнень за порушення митних правил
Переважно хмарно

-1°C

Переважно хмарно

Вологість: 92%

Вітер: 11.27 km/h

Особливості адміністративних стягнень за порушення митних правил

Покровська міська рада повідомляє, що порушення у сфері митно-тарифних відносин є одним із найбільш поширених у системі тіньових економічних відносин. Тінізація ринку імпортних товарів не тільки перевищила критичну межу, але й стала тією домінантою, яка фактично руйнує систему ринку як конкурентного середовища. З окремих видів імпортних товарних груп, які реалізуються на ринку України, близько 40-60 % - це товари, які з'явились на ринку через тіньовий сектор економіки.

Державна митна справа – це встановлений порядок і умови переміщення товарів через митний кордон України, їх митний контроль та митне оформлення, застосування механізмів тарифного і нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, справляння митних платежів, ведення митної статистики, запобігання та протидія контрабанді, боротьба з порушеннями митних правил та інші заходи.

Важливу роль у вирішенні завдань, поставлених перед митними органами, відіграє адміністративна відповідальність за порушення митних правил, яка, у першу чергу, сприяє попередженню і викоріненню багатьох порушень митних правил.

Адміністративно-карні замахи на митні правила належать до розряду найбільш шкідливих антисуспільних проявів та можуть розглядатися у вигляді таких блоків правопорушень :

а) правопорушення в місцях переміщення предметів через митний кордон (ст. 468, 469, 471 Митного кодексу України);

б) правопорушення, що виникають у зв’язку з оформленням документів і здійсненням митного забезпечення (ст. 472, 474 Митного кодексу України);

в) порушення строків доставлення в митницю призначення предметів та документів для переміщення через кордон (ст. 470, 473, 475 Митного кодексу України);

г) порушення щодо митних режимів (ст. 477-481 Митного кодексу України);

д) правопорушення, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів (ст. 483-485 Митного кодексу України).

Статтею 461 Митного кодексу України передбачені такі види адміністративних стягнень за порушення митних правил

1) попередження;

2) штраф;

3) конфіскація товарів, транспортних засобів комерційного призначення - безпосередніх предметів порушення митних правил, товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю (крім транспортних засобів комерційного призначення, які використовуються виключно для перевезення пасажирів і товарів через митний кордон України за визначеними маршрутами та рейсами, що здійснюються відповідно до розкладу руху на підставі міжнародних договорів, укладених відповідно до закону), а також транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України поза місцем розташування митного органу.

 115276

 

 

Опубліковано у Новини

    pfu    big logo2