Покровська міська рада — У ПОКРОВСЬКУ УВІКОВІЧНИЛИ ПАМ’ЯТЬ АВТОРА ВСЕСВІТНЬО ВІДОМОГО «ЩЕДРИКА» МИКОЛИ ДМИТРОВИЧА ЛЕОНТОВИЧА
Переважно хмарно

-1°C

Переважно хмарно

Вологість: 92%

Вітер: 11.27 km/h

У ПОКРОВСЬКУ УВІКОВІЧНИЛИ ПАМ’ЯТЬ АВТОРА ВСЕСВІТНЬО ВІДОМОГО «ЩЕДРИКА» МИКОЛИ ДМИТРОВИЧА ЛЕОНТОВИЧА

26 серпня у Покровську біля центрального входу у парк «Ювілейний» урочисто відкрили скульптурну композицію на честь славетного українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича.

Композитор працював у станційному містечку Гришино (нині Покровськ) вчителем співів у залізничній школі, де й організував перший робітничий хор в Україні з числа залізничників, створив невеличкий оркестр.

Геніальний ювелір української пісні створив всесвітньо відому обробку «щедрика», яка стала справжнім символом Різдва На урочисте відкриття завітали високі й поважні гості: віце-президент Асоціації Хорів Європи (European Choral Association) Gábor Móczár (Угорщина); голова всеукраїнського хорового товариства ім. М.Леонтовича Олександр Тарасенко, почесна делегація з м. Тульчин (Вінницька область) , дитячий хор “Щедрик” (м.Київ) та духовий оркестр Головного управління Національної поліції України в Київській області.

Як зазначила секретар Покровської міської ради Ірина Сущенко, цей день є великим в історії міста, але відкриття пам’ятника це лише один з заходів щодо увіковічення пам’яті М.Д. Леонтовича. Згодом у Покровську буде відкрито музей «Щедрик», а наприкінці року відбудеться музичний фестиваль, присвячений пам’яті геніального композитора.

По завершенню урочистого відкриття, присутні випустили пташок.

IMG 7417 IMG 7395
IMG 7342 IMG 7328

 

Опубліковано у Новини

    pfu    big logo2