Покровська міська рада — Увага! Зареєстровані випадки кору
Переважно хмарно

-1°C

Переважно хмарно

Вологість: 92%

Вітер: 11.27 km/h

Увага! Зареєстровані випадки кору

У нашому місті вже зареєстровано 5 випадків кору. Інфекція кору при відсутності раціональних заходів боротьби з нею має схильність до швидкого поширення.

Швидкість розвитку епідемії та її розміри знаходяться в прямій залежності від величини прошарку сприйнятливих дітей, їх тісного спілкування, соціально - побутових умов. При відсутності активної боротьби з епідемією кору, вона згасає лише після того, як перехворіє майже все сприйнятливе населення.

Збудник кору - вірус, який був відкритий ще в 1911 році. Поза людським організмом вірус дуже не стійкий і швидко гине. Захворювання кору можуть спостерігатися і у тварин, але клініка протікає безсимптомно.
Джерелом інфекції є хвора людина. Найбільша сприйнятливість оточуючих відзначається в початковому катаральному періоді і в перші дні висипання. Вірусоносійство при кору відсутній.

Передача інфекції при кору здійснюється повітряно - крапельним шляхом. Вірус виділяється з організму хворого з секретом слизових оболонок носа, носоглотки, верхніх дихальних шляхів. Всередині житлового приміщення повітряно - крапельна передача кору може поширюватися через коридори і сходові клітки в сусідні кімнати і квартири. Діти, що знаходяться в одному приміщенні з хворим на кір, усі схильні до небезпеки зараження. Сприйнятливість становить 96%.

Вхідними воротами при коровий інфекції є слизові оболонки дихальних шляхів і кон'юнктиви очей. Вірус кору може бути виявлений з перших днів інкубаційного періоду.
Інкубаційний період кору триває 9 - 10 днів. Термін з моменту зараження до початку висипання в середньому - 13 днів. Початок хвороби характеризується симптомами катарального періоду: температура до 38 - 39 градусів, головним болем, нежиттю і кашлем, Відзначається загальне нездужання, млявість, розбитість, зниження апетиту, порушення сну. На 3 день у хворого посилюється нежить, відзначається чхання, хворого турбує сухий кашель, який поступово стає хриплим. Розвивається кон'юнктивіт і світлобоязнь. Дуже характерні зміни виявляються на слизовій оболонці рота і м'якого піднебіння: червоні неправильної форми плями величиною від шпилькової головки до сочевиці. Це - корова енантема. Майже одночасно з плямистої енантема з'являється типовий початковий симптом кору - плями Бєльського - Філатова. Вони знаходяться на слизовій оболонці щік проти малих корінних зубів, рідше на слизовій оболонці губ, ясен, кон'юнктиві очей.

Катаральний період триває 3 - 4 дні і змінюється періодом висипання. Починається новий підйом температури, яка тримається 2 - 3 дні, досягнувши максимуму, а потім знижується до норми. Корова висип з'являється одночасно з підйомом температури: на початку за вухами і в центрі особи, а потім протягом доби висип швидко поширюється на все обличчя, шию і верхню частину грудей. Елементи висипу незабаром зливаються, утворюючи неправильної форми плями, схильні до подальшого злиття. З 4 дня висипання на шкірі зменшується в тому ж порядку.
Залежно від тяжкості перебігу кору, розрізняють легку, середньотяжкі і тяжкі форми. В ході захворювання відбувається глибока зміна реактивності організму дитини. Зниження захисних сил організму є причиною легкого приєднання вторинної інфекції (стафілококи, стрептококи, пневмокока та ін.)

Ускладнення при кору обумовлюються як самим Вірус кору так і вторинної бактеріальної флорою. Чим менше вік хворого, тим більше частота ускладнень, особливо вона велика у дітей до 2 років. Ларингіти, стоматити, ускладнення з боку травного тракту, бронхіти, пневмонії. Серед інших ускладнень спостерігаються гнійні отити. З боку очей - блефарити і кератити. З боку нервової системи спостерігаються менінгіти, енцефалопатії та енцефаліти.
Прогноз кору сприятливий, якщо своєчасно такі хворі потрапили під спостереження лікаря і відсутність вторинної інфекції. Більшість хворих на кір НЕ госпіталізується (за винятком важких випадків). Належний гігієнічний догляд за дитиною, часте провітрювання кімнати, регулярні загальні ванни, туалет слизових, дієта (напіврідка їжа, вітаміни С, В, А).

Профілактика кору - своєчасна вакцинація!

612

Опубліковано у Новини

    pfu    big logo2