Покровська міська рада — ПРОТОКОЛ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ з приводу встановлення тарифів КП «Покровськводоканал»
Переважно хмарно

-1°C

Переважно хмарно

Вологість: 92%

Вітер: 11.27 km/h

ПРОТОКОЛ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ з приводу встановлення тарифів КП «Покровськводоканал»

 

                                                                                  ЗАТВЕРДЖУЮ:

                                                                     Заступник

Покровського міського голови

_____________Гордієнко Д.В.

ПРОТОКОЛ  ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ

з приводу встановлення тарифів КП «Покровськводоканал»

Дата проведення: 23 грудня 2017 року.

Місце проведення: м. Покровськ, вул. Шевченко , 90

Порядок денний:

 1. Обговорення проекту рішення виконкому Покровської міської ради «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для  споживачів КП «Покровськводоканал» та проекту рішення виконкому Покровської міської ради «Про встановлення тарифів на централізоване постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)  КП «Покровськводоканал».

Присутні:

№ з/п

ПІБ

Місто роботи, посада, адреса проживання

Від органів місцевого самоврядування

1.

Гордієнко Д.В.

Заступник міського голови м. Покровська

2.

Супрунович І. В.

Депутат Покровської міської ради

3.

Касьян М.М.

Голова депутатської комісії з питань ЖКГ

4.

Суков С.М.

Депутат Покровської міської ради

Від КП «Покровськводоканал»

1.

Дітковський М.І.

Директор

2.

Вознюк М.М.

Головний інженер

3.

Хижняк В.О.

Заст. директора

4.

Змеуль Р.Ф.

Начальник ПЕВ

5.

Степченко О.О.

Начальник ВТВ

6.

Коваленко І.А.

Начальник АВ

7.

Дмитрієв С.Л.

Начальник ЮВ

8.

Могильницька Г.В.

Економіст

9.

Мовчан О.В.

Секретар

№ з/п

ПІБ

Місто роботи, посада, адреса проживання

Представники комунальних та промислових підприємств

1.

Семіонкін Р.А.

Директор «УМГ»

2.

Береза О.М.

Головний інженер «УМГ»

3.

Маслій С.М.

Помічник директора «УМГ»

4.

Колпаков В.М.

Директор КП «Покровськтепломережа»

5.

Низейка Н.І.

Начальник економічної служби «Компанія «Вода Донбасу»

6.

Орлов В.В.

Начальник служби реалізації «Компанія «Вода Донбасу»

7.

Низельник О.А.

Головний бухгалтер КП «ПЦЄЗДУ»

8.

Швець І.М.

Менеджер «Corum Group»

9.

Дуднік С.О.

ПП «Комфорт»

Представники громадських організацій, мешканці міст Покровська та Родинське

1.

Полуцька О.А.

Мешканка м. Покровська

2.

Кісильова І.В.

Мешканка м. Покровська

3.

Дем`яненко Н.О.

Мешканка м. Покровська

4.

Оболоніна Т.А.

Мешканка м. Покровська

5.

Парафінюк Н.Г.

Мешканка м. Покровська

6.

Комісарова В.О.

Мешканка м. Покровська

7.

Тунік Л.П.

Мешканка м. Покровська

8.

Коваль Л.А.

Мешканка м. Покровська

9.

Моденко А.Ю.

Мешканка м. Покровська

10.

Тихонова Н.В.

Заступник керівника громадської ради

11.

Нікуліна Л.І.

Мешканка м. Покровська

12.

Ткаченко Т.В.

Мешканка м. Покровська

13.

Бурнос О.В.

Мешканка м. Родинське

14.

Юденко С.В.

Мешканка м. Покровська

15.

Адоєвцева Т.Б.

Мешканка м. Покровська

16.

Єтіва Л.В.

Мешканка м. Покровська

17.

Сичова О.Л.

Мешканка м. Покровська

18.

Ненад Н.В.

Мешканка м. Покровська

19.

Петров О.В.

Мешканець м. Покровська

20.

Гончарова Г.П.

Мешканка м. Покровська

21.

Гончаров Г.В.

Мешканець м. Покровська

22.

Барвінко Т.М.

Мешканка м. Покровська

23.

Сапова Ю.С.

Мешканка м. Покровська

24.

Харченко Р.Х.

Мешканка м. Покровська

25.

Касьян Н.В

Інспектор м/р Шахтарський

26.

Подосиннікова І.Ю.

Мешканка м. Родинське

27.

Соломкіна Л.М.

Інспектор ККСН «Южний»

28.

Ісакова О.М.

Мешканка м. Родинське

29.

Ісаєва І.М.

Мешканка м. Покровська

30.

Полєва Н.В.

Мешканка м. Покровська

31.

Кравчук О.А.

Мешканка м. Покровська

32.

Хаврук Т.І.

Мешканка м. Покровська

33.

Щербань Д.М.

Мешканець м. Покровська

34.

Юсіна В.А.

Мешканка м. Покровська

35.

Кузьменко А.Л.

Мешканка м. Покровська

36.

Межова В.Г.

Мешканка м. Покровська

37.

Кукшинова В.А.

Мешканка м. Покровська

38.

Карячка Т.М

Мешканка м. Покровська

Слухали:

1. Дітковський М.І. – директор КП «Покровськводоканал» у своєму звіті розповів, що КП «Покровськводоканал» згідно п.1.4 постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг N 307 від 22 березня 2017 року «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення» не є ліцензіатом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

            КП «Покровськводоканал» є унітарним комерційним підприємством на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Покровська.  Власником підприємства є територіальна громада міста Покровська.                Підприємство забезпечує послугами з централізованого водопостачання та водовідведення населення та підприємства усіх форм власності міст Покровська, Родинське, смт. Шевченко та Покровського району.

            Тарифи встановлені для КП «Покровськводоканал» постановою НКРЕКП

№2948 від 10.12.2015 і діють з 01.01.2016 року. Діючі тарифи для споживачів складають з централізованого водопостачання 10,43 грн. за м3 з ПДВ, з централізованого водовідведення 11,80 грн. за м3 з ПДВ. Тарифи встановлені у 2015 році на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення  для споживачів не відшкодовують на  сто відсотків  витрати на виробництво вказаних послуг. Рівень відшкодування витрат на виробництво послуг з централізованого водопостачання складає для населення 53,5% та з водовідведення  83,5%. За період дії тарифів збільшився тариф на електроенергію на 27,0%, підвищилась вартість газу на 22,7%, підвищилась мінімальна заробітна плата в 2,3 рази,  НКРЕКП постановою № 1014 від 10.08.2017 року підвищила КП «Компанія «Вода Донбасу» вартість покупної води на 27,3%, а Мирноградське ВУВКГ плату за очистку стоків на 37,8%.  КП «Компанія «Вода Донбасу» ввела тарифи з 01 вересня поточного року. Після підвищення тарифу підприємство повинно додатково сплачувати за покупну воду та очистку стоків до 1,5 млн. грн..  В зв’язку з підвищенням  вартості покупної води  КП «Компанія «Вода Донбасу» НКРЕКП проводить коригування  витрат всім підприємствам, що закупляють воду, та встановлення нових тарифів. КП «Компанія «Вода Донбасу» планує підвищення тарифу і в 2018 році.

             КП «Покровськводоканал»  не має своїх свердловин, водозаборів та очисних споруд, тому  всю питну воду закупляє в КП «Компанія «Вода Донбасу» і транспортує стічні води на очисні споруди Мирноградського ВУВКГ. В складі тарифів на воду енергоносії складають приблизно 65%. Щорічно КП «Покровськводоканал» закупляє в КП «Компания «Вода Донбасу»  понад 7 млн. м3 води. Заборгованість  КП «Покровськводоканал» перед  КП «Компанія «Вода Донбасу» за покупну воду склала 40,1 млн. грн. та за очистку стоків перед  Мирноградським  ВУВКГ – 14,4 млн. грн.. Недостатній рівень надходжень від реалізації послуг, суттєво ускладнює фінансовий стан підприємства.  КП «Покровськводоканал» не має можливості платити за покупну воду та очистку стоків з-за неплатоспроможності споживачів, заборгованість споживачів за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення  складає 18,6 млн.  грн., в тому числі населення 13,0 млн. грн.  Платоспроможність споживачів знизилась, але це не тільки споживачів водопостачання, а всіх споживачів міста.  В підприємстві проводиться певна робота з боржниками, відключають від системи водопостачання та водовідведення, укладають договори реструктуризації.

            Для покращення якості  питної води, збільшення тривалості подачі води, зменшення рівня втрат води була проведена реконструкція насосних станцій  м-на Південний, м-на Шахтарський, м-на Сонячний м. Покровська,  реконструкція насосних водонапірних станцій  м-на Лазурний, ПНС м-на «Гірник», ПНС вул. Заводська  м.  Покровська, 9 насосних станцій було придбано за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 1775,3 тис. грн. Вартість зекономлених паливно-енергетичних ресурсів за рік 2320,4 тис. грн  Термін окупності проектів 3,5 роки. Також була проведена реконструкція насосної станції  м-на Лазурний  ПНС № 14. Роботи  було виконано за рахунок коштів ПАТ «ШУ» Покровське» Економія електричної енергії за півроку становить  22,0 тис. кВт/год., що складає 52,5 тис. грн. В листопаді було виконано реконструкцію ПНС по вул.8 Березня на суму 476,9 тис. грн. З метою забезпечення цілодобової подачі питної води міста Родинське  була виконана  реконструкція  ПНС  вул. Шахтарської слави коштом  365,3 тис. грн.

             Оснащення насосних станцій сучасним енергозберігаючим обладнанням при реконструкції водопровідних підвищувальних насосних станцій  забезпечило суттєве зниження споживання енергоресурсів з переходом до цілодобової подачі питної води. Актуальність виконання цих проектів полягає в використанні нових енергозберігаючих технологій. Нове насосне обладнання з використанням частотного регулювання зменшує надлишковий тиск в системі водопостачання та призводе до раціонального використання питної води, усунення гідроударів призводе до зменшення витоків та аварій на водопровідних мережах. Зменшилися витрати на ремонт застарілого обладнання, яке експлуатувалося до встановлення автоматичних насосних станцій. Все це дозволяє зменшити собівартість послуг водопостачання.

              На підприємстві існують ділянки з ремонту і експлуатації водопровідних і каналізаційних систем, які забезпечують безперебійну роботу мереж та споруд на ній, виконуючи капітальний і поточний ремонти. В 2017 році виконано капітальних і поточних ремонтів на суму 7,6 млн. грн. Замінено 9,5 км водопровідних мереж, ліквідовано 987 поривів, відремонтовано 28 водозабірних колонок, відремонтовано та замінено 21 пожежний гідрант, відремонтовано 67 водопровідних колодязів, почищено 79 водопровідних колодязів, накрито 172 водопровідних колодязя. Замінено 561 п.м. каналізаційних мереж, ліквідовано 3217 заторів, ліквідовано 43 пориви, відремонтовано 61 каналізаційний  колодязь, почищено 469 каналізаційних колодязів, накрито  162 каналізаційних колодязя.  Проводиться централізоване хлорування водопровідних мереж, очищення, промивка  та дезінфекція резервуарів.                

           З метою забезпечення ефективної експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, необхідного рівня якості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, поліпшення фінансового стану підприємства, платіжної дисципліни КП «Покровськводоканал» вимушено підвищити тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для усіх категорій споживачів.  Підприємство підготувало розрахунки планових витрат на послуги централізованого водопостачання та водовідведення та централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), розпочало процедуру підвищення тарифів для  населення, бюджетних установ та інших підприємств. Виконком Покровської міської ради розглянув проект рішення про встановлення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення та централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). Тарифи на послуги централізованого водопостачання складають 14,94 грн. за метр кубічний з ПДВ,  централізованого водовідведення – 16,51 грн. за метр кубічний з ПДВ, разом – 31,45 грн. за метр кубічний з ПДВ;  тарифи на послуги централізованого постачання холодної води – 15,44 грн. за метр кубічний з ПДВ, водовідведення – 16,90 грн. за метр кубічний з ПДВ,  разом – 32,34 грн. за метр кубічний з ПДВ. Тарифи на послуги централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) вводяться вперше для населення державного сектору, раніше в підприємстві були тарифи тільки на централізоване водопостачання та водовідведення. Планований тариф по водопостачанню для споживачів КП «Покровськводоканал» (14,94 грн м3 з ПДВ) не є найвищім в Україні в деяких містах України тариф для споживачів ще з 2016 року був на рівні чи більше ніж в нашому місті, наприклад: м. Бердянськ – 15,52 грн м3 з ПДВ; м. Лисичанськ – 18,50 грн м3 з ПДВ; м. Токмак – 13,63 грн/ м3 з ПДВ; ДП Одеська залізниця – 15,79 грн/ м3 з ПДВ; м. Умань – 14,64 грн/ м3 з ПДВ; м. Павлоград  - 15,01 грн/ м3 з ПДВ; ДП Придніпровська залізниця – 14,09 грн/ м3 з ПДВ; м. Синельникове – 13,61 грн/ м3 з ПДВ; м. Старобільськ – 13,72 грн/ м3 з ПДВ; м. Обухів – 14,27 грн/ м3 з ПДВ. В сусідніх містах Мирнограді,  Добропіллі,  Селидові тариф по водопостачанню  – 13,16 грн м3 з ПДВ та 13,84 грн м3 з ПДВ для державного сектору.

      Згідно Закону України від 22.06.2017 № 2119 «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» в тариф не включаються витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку холодної води, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також витрати на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку холодної води. Періодична повірка засобів вимірювальної техніки проводиться за рахунок внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку.

 За період розгляду тарифів, а вони розглядаються з вересня, підвищилась ціна на електроенергію на 4,4%, збільшилась вартість газу на  11,1%, збільшилась вартість паливо-мастильних матеріалів на 15,9%,  з нового року збільшиться мінімальна заробітна плата на 16,3 %, а до кінця року вона збільшиться на 28,1%, з кожним місяцем ростуть ціни на матеріали, так, що тарифи можна перераховувати знову. Необхідно з розумінням підходити до даного питання, підтримати водоканал, признати, що це вимушена міра і що треба встановити тариф на послуги централізованого водопостачання та водовідведення та централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). 

 1. Гордієнко Д.В. – заступник Покровського міського голови зробив висновки до звіту директора КП «Покровськводоканал» і зазначив, що проведена значна робота з метою покращення якості питної води для достатнього (цілодобового) забезпечення питною водою населення та рівня якості послуг з водопостачання та водовідведення  на підприємстві розробленізаходи,  які включені до Програми  реформування і розвитку КП «Покровськводоканал». За рахунок реконструкції підвищувальних насосних станцій відбулася значна економія електроенергії. Також було зазначено, що КП «Компанія «Вода Донбасу» підвищила вартість покупної води, а Мирноградське ВУВКГ плату за очистку стоків. З метою забезпечення ефективної експлуатації водопровідних та каналізаційних мереж, поліпшення фінансового стану підприємства КП «Покровськводоканал» вимушено підвищити тарифи на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.
 2. Хижняк В.О. – заступник директора КП «Покровськводоканал» підкреслив основні статті витрат підприємства, а саме це покупна вода та очистка стоків. За ці послуги підприємство «Покровськводоканал» заборгувало КП «Компанія «Вода Донбасу» більше 50 млн. грн. Виступаючий запросив до виступу Орлова В.В. начальника служби реалізації «Компанія «Вода Донбасу».
 3. Орлов В.В. – начальник служби реалізації «Компанія «Вода Донбасу» зазначив, що підвищення тарифу, це вимушена міра, яка необхідна для забезпечення нормальної роботи підприємства. В доповіді було викладено важке економічне становище КП «Компанія «Вода Донбасу» і те що фінансова неспроможність КП «Покровськводоканал», як однієї із ланок ланцюжка водопостачання Донецької області, сприяє створюванню заборгованості КП «Компанія «Вода Донбасу» за електроенергію, витрати за яку складають більше 63% - 70% від собівартості. Також було зазначено, що підприємство вимушено працювати в умовах військового конфлікту, це ще більше ускладнює економічне становище і нестача коштів позбавляє можливості проводити капітальні ремонти пошкоджених трубопроводів. Доповідач ще раз закликав з розумінням віднестися до необхідного кроку, а саме підвищення тарифу на послуги КП «Покровськводоканал».
 4. Соломкіна Л.М. – інспектор ККСН «Южний» зазначила, що вона виступає від мешканців м/р «Южний», які перші отримали цілодобове водопостачання у зв’язку з модернізацією водопровідної насосної станції. І не дивлячись, на тяжке фінансове становище пенсіонерів, вона підтримує підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.
 5. Швець І.М. – мешканка міста Покровськ задала питання про те, чи не виросте заборгованість населення за спожиті послуги в разі зростання тарифу на послуги водопостачання та водовідведення. Які заходи буде вжито підприємством, щоб це не сталося.

     Директор КП «Покровськводоканал» зазначив, що заборгованість може зрости лише в перші місяці, після зростання тарифу на послуги водопостачання та водовідведення, але додав, що зростання заборгованості значно не відбудеться завдяки проведення значної роботи з боржниками, які вже уклали договори реструктуризації на 2,7 млн. грн. Частину заборгованості вже виплатили, а по договорам реструктуризації додатково, будуть платити і надалі. Ведеться також плідна робота з підприємствами – боржниками.

 1. Орлов В.В. – начальник служби реалізації «Компанія «Вода Донбасу» відповів на питання про стан ремонтних робіт на Карловському водосховищі. Було визначено час пробного пуску в січня 2018 року.
 2. Змеуль Р.Ф – начальник ПЕВ КП «Покровськводоканал» ознайомила з проектом рішення виконкому Покровської міської ради «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для  споживачів КП «Покровськводоканал» з тарифами на централізоване водопостачання – 12,45 грн за 1 м3 (без ПДВ), на централізоване водовідведення – 13,76 грн за 1 м3 (без ПДВ) та проектом рішення виконкому Покровської міської ради «Про встановлення тарифів на централізоване постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)  КП «Покровськводоканал». Тарифи на послуги централізованого постачання холодної води – 12,87 грн за 1 м3 (без ПДВ) та тариф на послуги централізованого водовідведення – 14,08 грн за 1 м3 (без ПДВ).
 3. Хижняк В.О. – заступник директора КП «Покровськводоканал» запропонував проголосувати за прийняття проекту рішення виконкому Покровської міської ради «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення для  споживачів КП «Покровськводоканал» та проекту рішення виконкому Покровської міської ради «Про встановлення тарифів на централізоване постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)  КП «Покровськводоканал». В голосування брало участь всього 60 осіб. «За» проголосувало – 58 осіб, «Проти» – 2 особи.

Вирішили: ­

 1. Проведені громадські слухання на засадах гласності признати дійсними.
 2. Інформація, щодо встановлення тарифів обговорена і доведена до відома споживачів.
 3. Проект тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для  споживачів КП «Покровськводоканал» та на послуги централізованого постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)  КП «Покровськводоканал» прийняти виконкомом  в наданій редакції.
 4. Скласти, підписати та затвердити протокол громадських слухань.
 5. Оприлюднити протокол громадських слухань на сайті Покровської міської ради.

Директор КП «Покровськводоканал»                                                      М.І. Дітковський

Голова громадських слухань                                                                     В.О. Хижняк

Секретар громадських слухань                                                                 Р.Ф. Змеуль

Опубліковано у Новини

    pfu    big logo2